Please use this identifier to cite or link to this item: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/2102
Title: Алгоритм професійної соціалізації студентів магістратури соціо-гуманітарного профілю
Other Titles: Algorithm of professional socialisation of master-degree students majoring in social studies and humanities
Authors: Baliuk, Anna Sergiivna
Балюк, Анна Сергіївна
Keywords: socialisation
professional socialisation
Master-degree students
professional orientation
professional development
professional adaptation
professional formation
соціалізація
професійна соціалізація
студенти магістратури
професійна спрямованість
професійний розвиток
професійна адаптація
професійне становлення
Issue Date: 2016
Publisher: Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського
Citation: Балюк А. С. Алгоритм професійної соціалізації студентів магістратури соціо-гуманітарного профілю / А. С. Балюк // Наука і освіта : наук.-практ. журнал. – 2016. – № 12. – С. 115– 122.
Abstract: The article deals with the concept of socialisation in general and professional socialisation in particular. The suggested algorithm of professional socialisation of Master-degree students majoring in social studies and humanities involves the following stages: professional orientation, professional development, professional adaptation, and professional formation. The definition of each phenomenon in psycho-pedagogical literature has been considered, followed by the author’s interpretation.У статті подано тлумачення поняття соціалізації в цілому та професійної – зокрема. Феномен професійної соціалізації слід розглядати поруч із поняттями професійної спрямованості, професійного розвитку, професій- ної адаптації та професійного становлення. Професійна соціалізація є кінцевою ланкою на професійному шляху особистості. Алгоритм професійної соціалізації студентів в умовах вишу складається з таких етапів: професійна спрямованість → професійний розвиток → професійна адаптація → професійне становлення → професійна соціалізація. Професійна спрямованість – складне психолого-педагогічне явище, що визначає готовність особистості до прийняття своєї майбутньої професії, зв’язок інтересів із майбутньою професійною діяльністю та розуміння важливості професійного розвитку саме у такому напрямку. У рамках дослідження професійнийрозвиток студентів магістратури соціо-гуманітарного профілю розглядається як процес здобуття професійно важливих знань, умінь і навичок, а також удосконалення тих, що вже набуті на певний момент. Професійна адаптація – це процес здобуття професії, засвоєння знань, умінь і навичок, норм поведінки, способу життя, який відповідає майбутньому фаху. У цьому тлумаченні професійна адаптація дуже наближена до професійної соці- алізації, однак у статті вона розглядається як етап процесу професійної соціалізації, який може змінюватися з плином часу чи через обставини, що виникають. Професійне становлення студентів магістратури соціогуманітарного профілю тлумачиться в аспекті асоціювання себе з професією та готовності до професійної діяльності (і психологічної, і фахової, тобто рівня володіння необхідними знаннями, вміннями та навичками, необ- хідними для повноцінної трудової активності). Професійна соціалізація є невід’ємною складовою життя особистості, починаючи зі шкільного – аж до пенсійного віку. Але в деякі періоди життя вона має властивість актуалізуватися, набувати більшої значущості, ніж раніше. Саме період від закінчення бакалаврату до вступу до магістратури є першим переламним моментом у професійному житті (соціалізації) студента, адже саме у цей час він має вирішити: або йти працювати, або продовжувати навчання у магістратурі та починати новий шлях своєї професійної соціалізації, що складається з вищеописаних стадій.
URI: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/2102
ISSN: 2311-8466
Appears in Collections:2016

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Derkach T. M..pdf615.49 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.