Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/18189
Назва: Особливості роботи дошкільного закладу з родиною в інклюзивному середовищі
Автори: Матата, С. Г.
Ключові слова: інклюзивна освіта
діти з психофізичними вадами
соціальне партнерство
Дата публікації: 2017
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Матата С. Г. Особливості роботи дошкільного закладу з родиною в інклюзивному середовищі / С. Г. Матата // Глобальні виклики педагогічної освіти в університетському просторі : матеріали ІІІ Міжнародного Конгресу (м. Одеса, 18-21 травня 2017 р.) / Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського. – Одеса: Видавничий дім «Гельветика», 2017. – С. 412-413.
Короткий огляд (реферат): Започаткування інклюзивної освіти в сучасній Україні стає можливим завдяки проведенню освітніх реформ та активності батьків і громадських організацій, які доносять ідеї інклюзії до професійного співтовариства та активізують діяльність держави. За думкою більшості родин, дитина з психофізичними вадами в умовах інклюзії повинна бути забезпечена належним супроводом з боку держави впродовж усього періоду навчання, розвитку та соціалізації. Але ж практика впровадження інклюзії є доволі складною. Це пов’язано з утрудненнями в реалізації інклюзивних процесів, до яких, на думку вітчизняних дослідників, належать: неузгодженість бачення проблеми інклюзії і шляхів її вирішення в різних освітніх структурах; недостатність дидактичної, психологічної та особистісної підготовки педагогічних працівників загальної освіти; недостатній рівень компетентності щодо цієї проблеми спеціалістів вищих педагогічних навчальних закладів;загальна освіта на цей час має мало реальних стимулів і не виявляє активний інтерес до проблем інклюзії; пріоритети і цінності загальноосвітньої школи, орієнтовані на результат, а не на особистість. Соціальне партнерство, як обов’язковий атрибут інклюзії, підмінений конкуренцією; пріоритет соціального захисту над освітою. У зв’язку з цим відходить на другий план державна підтримка реформування освіти під завдання інклюзії.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/18189
Розташовується у зібраннях:Глобальні виклики педагогічної освіти в університетському просторі (2017)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Matata.pdf9.87 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.