Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7288
Назва: Становлення та сучасний стан зовнішньополітичного вектору Об’єднаних Арабських Еміратів
Інші назви: Formation and the current status of the foreign policy vector of United Arab Emirates
Автори: Назарков, Василь Костянтинович
Ключові слова: ОАЕ
зовнішня політика
арабо-мусульманський світ
країни Перської затоки
США
зовнішньополітичний процес
арабська весна
Дата публікації: 2019
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Назарков В. К. Cтановлення та сучасний стан зовнішньополітичного вектору Об’єднаних Арабських Еміратів / В. К. Назарков // Політикус : наук. журнал. – 2019. – № 5. – С. 20-24.
Короткий огляд (реферат): Актуальність теми дослідження зумовлена зростаючою роллю країн не лише Заходу, але і Сходу, в т. ч. і тих, які розташовані на Аравійському півострові. Метою статті є висвітлення специфіки й особливостей становлення зовнішньополітичної діяльності Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ). Ключовими методами став історико-логічний, застосований для відображення трансформації зовнішньополітичного вектору функціонування ОАЕ, а також діалектичний, який допоміг з’ясувати ті чи інші протиріччя у досліджуваній проблематиці. Виявлено, що нині зовнішньополітична стратегія ОАЕ має три напрями – країни Перської затоки, країни арабо-мусульманського світу та загалом міжнародне співробітництво. Висвітлено, що арабо-мусульманський вектор зовнішньої політики має два аспекти: це безпосередньо країни Близького Сходу (арабські) та загалом інші мусульманські країни. У цьому контексті можна зауважити, що ОАЕ є членом ряду таких організацій, як ЛАД, Організація країн Арабської четвірки, Комітет із питань арабської мирної ініціативи, ОАПЕК, Організація ісламського співробітництва та ін. Розкрито, що, хоча ОАЕ від самого початку проголосила себе у контексті міжнародних відносин як миролюбну країну, проте неодноразово спостерігалися конфлікти з Іраном за суперечливу територію. Обгрунтовано тезу, що, незважаючи на критику політики США щодо палестинців, ОАЕ сприймає її розвиток відносин із цією державою як засіб захисту від цих криз. Таким чином, до початку 1990-х рр., коли ОАЕ приєдналася до США у військових зусиллях примусити Ірак вийти з Кувейту, то перші вже стали де-факто членом стратегічної підтримки західної країни у цьому регіоні. Це дійсно відрізняє її від ряду країн Аравійського півострова, зокрема Саудівської Аравії. Доведено, що після подій 11 вересня 2001 р. й «арабської весни» ОАЕ дедалі більше стає предметом уваги західних країн, що передбачає постійний діалог у межах діяльності ключових міжнародних політичних та економічних організацій.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7288
Розташовується у зібраннях:2019

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Nazarkov.pdf182.51 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.