Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7276
Назва: Історіографічні та джерелознавчі аспекти дослідження громадських рад
Інші назви: Historiographical and source criticism research approaches to public councils study
Автори: Сімонян, Анна Врамівна
Ключові слова: громадські ради
інститути громадянського суспільства
консультативно-дорадчі органи
громадський контроль
громадянське суспільство
органи державної влади
політична система
історіографія
джерельна база
Дата публікації: 2019
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Сімонян А. В. Історіографічні та джерелознавчі аспекти дослідження громадських рад / А. В. Сімонян // Політикус : наук. журнал. – 2019. – № 4. – С. 54-61.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовано стан наукового розроблення проблеми функціонування громадських рад при органах виконавчої влади в сучасній політичній системі України. Було визначено та опрацьовано джерельну базу цієї дослідницької проблеми на основі підзаконних нормативно-правових актів, офіційних документів громадських рад, матеріалів аналітичних і наукових досліджень, а також публікацій у засобах масової комунікації. Актуальність обраної теми зумовлена провідною роллю громадських рад у процесі становлення та розвитку інститутів громадянського суспільства та демократичного суспільства в цілому, оскільки вони є інституціалізованою формою здійснення громадського контролю за діяльністю органів публічної влади та реалізацією конституційного права громадян на управління державою. Українське громадянське суспільство перебуває на стадії розвитку, тому дослідження діяльності громадських рад необхідне для виявлення можливих інституційних, внутрішньота зовнішньополітичних факторів дестабілізації. Комплексний науковий аналіз функціонування громадських рад у сучасній політичній системі України мето- дологічно передбачає системне опрацювання наявної сукупності наукових і аналітичних праць із цього питання (історіографічний аспект) та визначення необхідної для дослідження бази джерел (джерелознавчий аспект). Метою цієї роботи став аналіз функціонування громадських рад у сучасній політичній системі України з позицій історіографічного та джерелознавчого аспектів. Досягнення поставленої мети передбачало розв’язання таких дослідницьких завдань: 1) дослідити та класифікувати наявну історіографію, присвячену проблемі функціонування громадських рад; 2) визначити джерельну базу дослідження, описати та систематизувати її. З огляду на це був проведений аналіз наукової та аналітичної літератури, результати якого демонструють зацікавленість науковців проблемою функціонування громадських рад, що засвідчує різноманіття тематики та напрямків науково-аналітичних доробок. Водночас поза увагою дослідників досі залишаються проблеми діяльності Ради голів громадських рад при органах виконавчої влади при Кабінеті Міністрів України та консультативно-дорадчих органів (громадських та експертних рад) при комітетах Верховної Ради України. Окреслені джерела дослідження характеризується прозорістю та публічністю, їх пе- реважна більшість знаходиться у відкритому доступі в мережі Інтернет. Отримані результати стануть підґрунтям для подальшого наукового аналізу функціонування громадських рад у сучасній політичній системі України та їх ролі в розвитку громадянського та демократичного суспільства.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7276
Розташовується у зібраннях:2019

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Simonian.pdf290.11 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.