Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7275
Назва: Люстрація від народу – вибори 2019 р.
Інші назви: Lustration of the people – 2019 elections
Автори: Панасюк, Валентин Анатолійович
Ключові слова: трансформація
еліта
стара формація
нова формація
президент
парламент
партія
агітація
вибори
Дата публікації: 2019
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Панасюк В. А. Люстрація від народу – вибори 2019 р. / В. А. Панасюк // Політикус : наук. журнал. – 2019. – № 4. – С. 48-53.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджуються особливості трансформації політичної еліти України в умовах незалежності, головна увага приділяється виборчому процесу та його результативності в 2019 році. Тому метою статті є визначення результативності президентських і парламентських виборів в Україні в 2019 р. Аналізуються процеси люстрації в Польщі та країнах Балтії. З’ясовуються причини відсутності люстрації в Україні. Досліджується боротьба еліт різних «формацій». Розглядаються причини перемоги пострадянської верхівки. Аналізується її роль у становленні країни. Характеризуються президентські вибори в державі. Аналізуються парламентські вибори та їхні наслідки. Відзначено, що в сучасних реаліях переважає молоде покоління, яке є двигуном прогресу в суспільстві, і це значною мірою нагадує польську молодь 90-х років минулого століття. Вона прагне «очищення» влади. Бажає отримати владу «нового зразка», а не спадок політичної еліти УРСР. Причина такого бажання цілком природня. У період незалежності в Україні виросло нове покоління, що вирішило боротись за зміни у країні. З 2003 по 2014 рр. в державі відбулось дві революції. Але в підсумку народ відчув себе ошуканим. Бажаних змін не відбулось, при владі залишились ті ж самі політики. Повноцінного оновлення еліти не відбулось. Розпочалась агресія Росії проти України. Було втрачено Крим і окремі райони Луганської та Донецької областей. До політичних і економічних негараздів, високої корумпованості додались людські, матеріальні та територіальні втрати народу у війні. Саме це можна вважати причинами радикальних змін політичних пріоритетів виборчого електорату. Розглядаються імовірні сценарії подальшого політичного розвитку України.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7275
Розташовується у зібраннях:2019

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Panasiuk.pdf265.35 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.