Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/17824
Назва: Активізація мотивації студентів до вивчення іноземної мови
Автори: Ясинська, Тетяна Олександрівна
Jasynska, Tetiana
Гриценко, Вікторія
Hrytsenko, V.
Ключові слова: мотивація навчання
внутрішня мотивація
зовнішня мотивація
релевантні мотиви
Дата публікації: 2022
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Ясинська Т. О. Активізація мотивації студентів до вивчення іноземної мови / Т. О. Ясинська, В. Гриценко // Науковий вісник Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського = Scientific bulletin of South Ukrainian National Pedagogical University named after K. D. Ushynsky : наук. журнал. – Одеса : ПНПУ ім. К. Д. Ушинського, 2022. – № 4 (141). – С.19-27.
Короткий огляд (реферат): У статті розкрито проблему активізації мотивації здобувачів вищої освіти до вивчення іноземної мови. Ефективність навчання безпосередньо залежить від мотивації та внутрішніх настанов того, хто навчається, тому дослідження мотиваційної сфери є на часі в організації ефективного навчання. Актуальність дослідження зумовлена необхідністю вивчення та наявності ціннісних настанов та мотивації до вивчення іноземної мови здобувачів вищої освіти в контексті підготовки компетентних професіоналів – філологів іноземних мов та перекладачів. Мета статті – з’ясувати внутрішні та зовнішні мотиви вивчення іноземної мови для організації освітньої та методичної роботи. Теоретичними засадами написання статті слугували роботи багатьох науковців у галузі психології та педагогіки, як загалом (І. Бондар, О. Колот, С. Шапіро, В. Шинкаренко, Д. Брунер, В. Вілюнас, Є. Торндайк та ін.), а також безпосередньо у вивченні іноземних мов (Н. Аристової, Є. Лузік, О. Пилипів, І. Прокопенка та ін.) Застосовано методику «Мотивація навчання здобувачів освіти педагогічного вишу» (С. О. Пакуліна, С. М. Кетько)». Базою емпіричного дослідження став Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». Основний метод дослідження – анкетування здобувачів освіти 1-го року навчання за методом С. Пакуліної та С. Кетько, в результаті якого виявлено основні зовнішні та внутрішні мотиви вступу на філологічний факультет. Відповідно до здобутих результатів, було підтверджено, що внутрішні професійні мотиви є домінантними. Впровадження в освітній процес таких методів навчання як колективна робота, навчальні дискусії, застосування можливостей інтернет-ресурсів, забезпечує активізацію мотивації та усталює позитивне ставлення здобувачів освіти до вивчення іноземної мови, що значно підвищує роль викладача іноземної мови в освітньому процесі та адаптації до навчання у здобувачів освіти.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/17824
Розташовується у зібраннях:2022

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Jasynska Tetiana.pdf285.22 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.