Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7307
Назва: Український патріотизм у перспективі політичних трансформацій
Інші назви: Ukrainian patriotism in the perspective of political transformation
Автори: Філатов, Борис Альбертович
Ключові слова: політична трансформація
громадянське суспільство
патріотизм
патріотична політика
політична участь
політичні суб’єкти
Дата публікації: 2019
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Філатов Б. А. Український патріотизм у перспективі політичних трансформацій / Б. А. Філатов // Політикус : наук. журнал. – 2019. – № 6. – С. 37-41.
Короткий огляд (реферат): Розглядаються патріотичні політичні сили, групи інтересів та громадські об’єднання, які здатні здійснити значний вплив щодо перспектив політичної трансформації в Україні. Вивчено політико-інституційні компоненти трансформації політичної системи України, ангажовані політичною еволюцією українського патріотизму. Встановлено підходи до безсторонньої оцінки значення і прийнятності патріотизму для тієї або іншої політичної ситуації. Розглядаються елементарні форми громадської активності, які потребують втілення патріотичних уподобань у рамках локальних спільнот та місцевих інтересів. Метою статті є встановлення значення патріотизму як чинника політичної трансформації сучасної України. У статті застосовуються як загальнонаукові, так і професійні підходи та методи політології. Зокрема, описовий, історико-дедуктивний належать до загальнонаукових. Фахові політологічні методи включають системний підхід і структурно-функціональний та компаративний метод. Вони допомагають здійснювати опис порядку денного інституалізації українського патріотизму, аналізувати політичний досвід України після 2014 року, порівнювати різні інституційні форми втілення політичного патріотизму в умовах української трансформації. Встановлено, що нормативні та ідейні патріотичні настанови досить ефективно формують переконання та політичні орієнтації. Розглянуто політичні уподобання громадян та їх спільна дія у дрібних групах. Надано увагу формуванню нових самоорганізаційних засад громадянського суспільства в Україні. Проведено критичний аналіз механізмів державної індоктринації патріотизму в період політичної трансформації України. Доведено, що патріотична державна політика в період трансформації є засобом уникнення негативних впливів стосовно національних інтересів. Виявлено, що чинником впливу патріотизму на політичну трансформацію є подолання соціально-економічної кризи, комплексна політична модернізація, забезпечення дієвих демократичних реформ. Крім того, вивчено пріоритетний вплив нових генерацій на майбутні політичні результати трансформації в Україні. Обгрунтовано, що політичні еліти України демонстрували лише зовнішню ангажованість політичними пріоритетами патріотизму. З’ясовано специфіку зовнішньої ангажованості політичної еліти України, яка демонструвалася на тлі політичних пріоритетів патріотизму. Зроблено висновок, що трансформація політичної системи України на основі патріотичної мотивації політичної поведінки здійснювалася не у формально-нормативній площині, а, передусім, у межах зміни параметрів внутрішнього змісту демократичної політики.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7307
Розташовується у зібраннях:2019

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Filatov.pdf171.97 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.