Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7301
Назва: Відповідальність засобів масової інформації в системі інформаційної безпеки суспільства
Інші назви: Responsibility of the media in the system of information security of society
Автори: Захаренко, Костянтин Володимирович
Ключові слова: людина
культура
інформація
засоби масової інформації
інформаційна політика
інформаційна діяльність
інформаційна безпека
Дата публікації: 2019
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Захаренко К. В. Відповідальність засобів масової інформації в системі інформаційної безпеки суспільства / К. В. Захаренко // Політикус : наук. журнал. – 2019. – № 5. – С. 4-9.
Короткий огляд (реферат): Інформація спричинює значний вплив на розвиток сучасних суспільних процесів. І такий вплив є не завжди позитивним: цілеспрямоване «вкидання» певної інформації здатне призвести до великомасштабних аварій, воєнних конфліктів, дезорганізації суспільства тощо. Головним каналом поширення необхідної інформації в аудиторії великого обширує ЗМІ. Поширюючи інформацію різної спрямованості, саме вони можуть не тільки консолідувати суспільство, але й відігравати деструктивну роль у його розвитку. Тому, з одного боку, поширення правдивої, неправдивої та суперечливої інформації має бути сферою відповідальності самих ЗМІ, а з іншого – розповсюдження неправдивої інформації може бути покаране згідно з чинним законодавством. Оскільки держава також повинна дозувати інформацію з огляду на її корисність або некорисність для громадян, її контроль над ЗМІ має відбуватися в межах діючих у суспільстві моральних і правових норм. Сьогодні, коли в інформаційному просторі України спостерігається низка негативних явищ, у т. ч. психологічний тиск із боку іноземних і вітчизняних ЗМІ, що ведуть т. зв. «інформаційну війну» проти України, з метою поширення неправдивих відомостей про події, що дійсно відбуваються в державі, подібна стратегія державної інформаційної політики стає властивою для України. Тут варто додати і той факт, що інформаційно- культурний простір нашої держави формується під впливом могутніх інформаційних потоків зарубіжних країн, заповнений культурними зразками не найкращої якості, чужими ідеалами й цінностями і, по суті, не є національним за своїм змістом. За цих умов засоби масової інформації не сприяють формуванню і зміцненню національної свідомості, а виступають потужним і постійно діючим фактором обездуховлення та денаціоналізації українців, деморалізації та ідейно-політичної дезорієнтації суспільства. Тому цілком виправдано, що в умовах посилення негативних інформаційних впливів через ЗМІ й збільшення випадків несанкціонованого поширення, використання, порушення цілісності, конфіденційності та доступності інформації, питання забезпечення інформаційної безпеки України набуло першочергового значення. Сьогодні перед Україною стоїть складне завдання формування та реалізації виваженої державної інформаційної політики, спрямованої на законодавчий і адміністративний захист національних ресурсів і національного інформаційного простору й організаційне покращення управління інформаційними ресурсами.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7301
Розташовується у зібраннях:2019

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Zakharenko.pdf190.19 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.