Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7299
Назва: Трансформація політичних інститутів у контексті політичної реальності України
Інші назви: Transformation of political institutions in the context of political reality of Ukraine
Автори: Топчіу, Ганна Юріївна
Ключові слова: трансформація
політичний інститут
розвиток
суспільство
зміна
Дата публікації: 2019
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Топчіу Г. Ю. Трансформація політичних інститутів у контексті політичної реальності України / Г. Ю. Топчіу // Політикус : наук. журнал. – 2019. – № 5. – С. 33-37.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовано процес трансформації політичних інститутів в Україні. Україна знаходиться в стані системної кризи, де невирішеність політичних, адміністративних і соціальних проблем поєднується з важкою економічною ситуацією. З моменту отримання незалежності, істотного прогресу в процесі політичного транзиту не відбулося. Цим визначається актуальність дослідження причин і особливостей системної кризи і пошуку оптимальної інституціональної конфігурації політичної системи. Особливий інтерес представляє поєднання постійної мінливості українського політичного процесу і стану стагнації модернізаційного процесу в Україні загалом. Перераховані обставини зумовлюють теоретичну актуальність і практичну значимість дослідження трансформації політичних інститутів України в умовах перехідного періоду. Політичні інститути знаходяться в стані постійної трансформації. Оскільки ефективно працюючі державні інститути є одним із факторів, що сприяють консолідації демократії, дана невизначеність не призводить до успіху до демократичного переходу України. Метою статті є визначити основні тенденції й особливості процесу трансформації політичних інститутів України в умовах перехідного періоду політичної реальності та запропонувати оптимальну модель дослідження подальшої інституційної трансформації з урахуванням характеру політичних процесів на даному етапі розвитку. Методологічною основою дослідження є системний підхід, який дозволяє провести всебічний аналіз взаємодії політичних акторів в рамках політичної системи. За результатами виявлено причини формування перехідної моделі політичного розвитку в Україні, для якої характерні риси і президентської, і парламентської системи при поєднанні рис демократичного та авторитарного режиму. Україна знаходиться в стані системної кризи, де невирішеність політичних, адміністративних і соціальних проблем поєднується з важкою економічною ситуацією. З моменту отримання незалежності, істотного прогресу в процесі політичного транзиту не відбулося. Цим визначається актуальність дослідження причин і особливостей системної кризи і пошуку оптимальної інституціональної конфігурації політичної системи. Особливий інтерес представляє поєднання постійної мінливості українського політичного процесу і стану стагнації модернізаційного процесу в Україні в цілому.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7299
Розташовується у зібраннях:2019

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Topchiu.pdf175.16 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.