Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7294
Назва: Політичні аспекти українсько-російського протистояння (на сучасному етапі)
Інші назви: The political aspects of conflict between Ukraine and Russia (in modern times)
Автори: Середюк, Назар Петрович
Ключові слова: Україна
Росія
протистояння
гібридна війна
геополітика
державність
Дата публікації: 2019
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Середюк Н. П. Політичні аспекти українсько-російського протистояння (на сучасному етапі) / Н. П. Середюк // Політикус : наук. журнал. – 2019. – № 5. – С. 65-69.
Короткий огляд (реферат): В умовах глобальних політичних трансформацій сучасності, анексії РФ Криму й військової агресії на Донбасі, курсу України до Європейського Союзу (ЄС) та Північноатлантичного альянсу (НАТО) дослідження політичних особливостей російсько-українського протистояння на шляху формування української державності набуває особливої популярності. Пострадянські країни зазнали особливого визначального впливу Росії на процеси державотворення, формування зовнішньої та внутрішньої політики. Тому актуальним є комплексне дослідження змісту, форм і методів політичного російсько- українського протистояння на сучасному етапі. Необхідно узагальнити отриману інформацію про політичні відносини, визначити реальний стан і можливі наслідки політичного протистояння України та Росії для розбудови та покращення держави та її громадян. У статті досліджено особливості перебігу сучасного українсько-російського протистоянняй аспекти специфічної політики України в контексті зміцнення своєї державності. Проаналізовано реакцію,безпосередній та опосередкований вплив інших держав і міжнародних організацій на подальший розвиток двосторонніх українсько-російських політичних відносин, їх зацікавленість у шляхах вирішення конфлікту. Розглянуто необхідність міжнародної підтримкиу протистоянні України та Російської Федерації через силову (ресурсну) асиметрію(протистояння середньої й великої держав) із боку Сполучених Штатів і решти країн Північноатлантичного альянсу. Визначено характерні складовічастини гібридної агресії в російсько-українському протистояннійосновні особливості її негативних впливів, а також позитивні фактори у розрізі зміцнення української державності. Визначено можливі наслідкиза результатами завершення конфлікту з Україноюв контексті утримання Російською Федерацією геополітичного контролюза ситуацією в межах пострадянського простору на противагу євроінтеграційному курсу України та низки інших держав цього простору. Вказано на реакцію українського суспільства щодо агресії з боку Російської Федерації, зміну можливостей останньої для пропагандистського впливу на свідомість українціві на функціонування політичних інститутів України в розрізі зміцнення сили держави. Здійснено аналіз політичних відносин України та Росії на предмет їхньої відповідності критеріям та ознакам стратегічного партнерства,визначено негативну динаміку їх розвитку, що дозволяє розставити геополітичні акценти в регіоні, підтвердити та зафіксувати факт суттєвої зміни геостратегічного становища обох держав. Беручи до уваги геополітичні та геостратегічні інтереси культурно-історичних українсько-російських відносин, можна стверджувати, що Росія відіграє унікальну роль у процесах становлення незалежної України.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7294
Розташовується у зібраннях:2019

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Serediuk.pdf173.88 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.