Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7260
Назва: Управління міграційними процесами: глобальні та регіональні тенденції
Інші назви: Migration management: global and regional trends
Автори: Узун, Юлія Вадимівна
Ключові слова: регіональна міграційна динаміка
міграційна політика
управління міграційними рухами
ініціативи ООН
діяльність МОМ
політика ЄС
національна міграційна політика
Дата публікації: 2019
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Узун Ю. В. Управління міграційними процесами: глобальні та регіональні тенденції / Ю. В. Узун // Політикус : наук. журнал. – 2019. – № 2. – С. 56-65.
Короткий огляд (реферат): У статті проаналізовані сучасні тенденції розвитку міграційної політики національного, регіонального та глобального рівнів у їх зв’язку через актуальність питань інтеграції управління міграційними рухами та їхніми наслідками. У статті представлено порівняльний аналіз динаміки регіональних міграційних процесів та аналіз заходів з управління міграційними процесами на глобальному, регіональному й національному рівнях. Особливу увагу приділено аналізу Доповіді ООН щодо впровадження принципів Нью-Йоркської декларації 2016 року про біженців та мігрантів, нових ініціатив (наприклад, «Ініціативи Нансена») щодо врегулювання міграційних потоків шляхом упровадження превентивних підходів і формування єдиної міграційної політики як стратегічної. Також здійснено аналіз проблем підписання «Глобального договору щодо безпечної, упорядкованої і регульованої міграції» 2018 року. Проаналізовано розвиток міграційної політики ЄС із початку її становлення як «третьої основи» в 1992 році до переведення її в розряд «першої основи спільноти» в 1997 році, а також розглянуто процес формування єдиної міграційної політики ЄС і причини й наслідки міграційної кризи 2014–2016 років. Розглянуто підходи ЄС до подальшого розвитку міграційної політики спільноти, представлено «план Юнкера» 2015 року та мотивацію країн ЄС, які його саботували. Наголошено на контраверсійності заяв ООН і ЄС заявам урядів та керівників вищого рівня в більшості розвинених країн щодо національних цілей і заходів у сфері міграційного регулювання. Зазначається, що під час формування міграційної політики міграції визнаються як фактором еволюції (оскільки зумовлюють модернізацію), так і фактором внутрішньополітичної та геополітичної нестабільності (оскільки впливають на ринок праці, на деформацію етнокультурних традицій і трансформацію системи політичного представництва). Подвійна природа міграційних впливів позначається на подвійності міграційної політики приймаючих країн, на проблемах узгодження міграційних заходів на регіональному й національному рівнях.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/7260
Розташовується у зібраннях:2019

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Uzun.pdf247.74 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.