Please use this identifier to cite or link to this item: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/19698
Title: Інтеграція та інновації в міжурядових відносинах: роль міжміського співробітництва у формуванні глобальної політики
Authors: Узун, Ю. В.
Коч, С. В.
Keywords: інтеграція в Україні
інновації в відносинах
міжурядкові відносини
глобальна політика
міжміське співробітництво
Issue Date: 2024
Publisher: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», Центр соціально-політичних досліджень «Politicus»
Citation: Узун Ю. В. Інтеграція та інновації в міжурядових відносинах: роль міжміського співробітництва у формуванні глобальної політики / Ю. В. Узун, С. В. Коч // Сучасна українська держава: вектори розвитку та шляхи мобілізації ресурсів матеріали VII Всеукраїнської науково-практичної конференції ( м. Одеса, 30 квітня 2024 р.). – Одеса : ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», Центр соціально-політичних досліджень «Politicus», 2024. – С. 230-236.
Abstract: Політика, орієнтована на місце (place-based policy), є важливою ознакою того, як уряди прагнуть розвивати свою економіку та сприяти добробуту своїх громадян. Політика, орієнтована на місце, очевидна в національному, субнаціональному і наднаціональному масштабі, і в контексті застосовання до інноваційної політики, добробуту громади, стійкості перед лицем зміни клімату та промислового розвитку, а також управління навколишнім середовищем, енергетикою, промисловим переходому і адаптаціями ринку праці. На глобальному рівні політику, орієнтовану на місце, просувають на основі Резолюції ГА ООН 2015 р. «Перетворення нашого світу: Порядок денний у сфері сталого розвитку». На макрорегіональному рівні в Європі та в ЄС – на основі «Територіального порядку денного 2030», за яким стратегічним пріоритетом є залучення локальних акторів для участі в реалізації глобальної політики. Ще в 2015 р. ООН анонсувала продовження декліністської (деволюційної) платформи: глобальних реформ децентралізації: впровадження принципу асиметрії для функціонально різних територій; розвитту потенціалу регіонів як «полюсів зростання»; розвитку «поліцентричних мереж», «транснаціоналізації», «розумної спеціалізації»; «деконцентрації ресурсів та інвестицій»; розвитку «циркулярної економіки» (локальний промисловий симбіоз); розвиту «політики на основі місця».
URI: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/19698
Appears in Collections:Сучасна українська держава: вектори розвитку та шляхи мобілізації ресурсів (2024)

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Uzun Yu. V.pdf432.56 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.