Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/19455
Назва: Філософія штучного інтелекту: загрози VS можливості
Автори: Коваленко, К. С.
Шакун, Н. В.
Ключові слова: штучний інтелект
філософія штучного інтелекту
машинне мислення
загроза для супільства
Дата публікації: 2024
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Коваленко К. С. Філософія штучного інтелекту: загрози VS можливості / К. С. Коваленко // Методологія та технологія сучасного філософського пізнання. Матеріали VІІ Міжнародної конференції студентів, молодих вчених та науковців (Одеса, 23-24 травня 2024 р.) / оргком. : А. В. Красножон, О. А. Копусь, Г. В. Музиченко, Є. В. Борінштейн. – Одеса : Університет Ушинського, 2024. – С. 67-70.
Короткий огляд (реферат): Поява терміну «штучний інтелект» є подією XX ст., яка характерна виникненням нового і раніше небаченого. Наявність різноманітних трактувань дає підстави вважати, що поява машинного мислення може суперечити людському. Це все свідчить про формування нового напрямку філософії штучного інтелекту. Штучний інтелект це — метод змусити комп'ютер чи програмне забезпечення «мислити» як людський мозок [1]. До визначення терміну ШІ долучається Джон Маккарті в 1955-му він визначив «як науку про створення розумних машин та розумних комп’ютерних програм». Розробка теорії штучного інтелекту розпочалась із Джозефа Вейценбаума, який був скептично налаштований стосовно наслідків впровадження ШІ. Він аргументував це низкою загроз для суспільства, а саме з розширеними можливостями його використання. Звичайно ми маємо враховувати, що ШІ не перевершить пізнавальні здібності людини, але все ж загроза залишається. Окреслюючи, що це новий напрямок філософії варто зауважити, які можуть виникнути загрози і можливості.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/19455
Розташовується у зібраннях:Методологія та технологія сучасного філософського пізнання (2024)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Kovalenkо.pdf933.52 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.