Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/1934
Назва: The educational paradigm shift for student-centred learning in the process of globalisation
Інші назви: Зміна освітньої парадигми на автономне навчання студентів в умовах глобалізації
Автори: Bodnar, Svitlana Viktorivnа
Боднар, Світлана Вікторівна
Ключові слова: автономне навчання
студенти немовних вишів
іноземні мови
стратегії автономного навчання
проектна робота
project work
student-centred learning
non-linguistic students
foreign languages
foreign languages
strategies of self-directed study
Дата публікації: 2016
Видавництво: Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського
Бібліографічний опис: Bodnar S. V. The educational paradigm shift for student-centred learning in the process of globalisation / S. V. Bodnar // Наука і освіт : наук.-практ. журнал. – 2016. – №10. – 102-108.
Короткий огляд (реферат): The article deals with the problem of the educational paradigm shift from the teacher-centred conception to the studentcentred learning conception. The notion of “student-centred learning” has been under study. The student-centred learning conception has been analyzed. Strategies of self-directed study of a foreign language have been investigated; the autonomy levels have been specified; the most effective methods and techniques which are used in the student-centred learning have been singled out. The project work as one of the student-centred learning technique has been accentuated on. У статті розглядається проблема автономного навчання студентів немовних вишів, яка в останні двадцять років знаходиться в центрі наукових досліджень і дискусій. Однак, незважаючи на це, більшість студентів не володіють необхідними навчальними стратегіями для самостійного вивчення певного предмета, як це передбачається навчальною автономією. Тому метою нашої роботи стало дослідження стратегій автономного навчання студентів іноземної мови. Автором розглянуто поняття «автономне навчання», «самонавчання», «самоспряму-вання», «автономна особистість». Представлено особливості, умови та рівні автономного навчання студентів. Розглянуто головну ідею концепції автономного навчання студентів, яка полягає в тому, що досягнення авто- номії передбачає бажання і здатність студента взяти на себе управління своєю навчальною діяльністю під час оволодіння іноземною мовою: студент сам вирішує, що він хоче вивчати і як він хоче це вивчати, та бере на себе відповідальність за прийняті рішення та за їх виконання. Автономне навчання базується на провідних позиціях особистісно зорієнтованого навчання. Автономія з позиції особистісно зорієнтованого навчання розкривається в оволодінні мовою студентом завдяки індивідуальним формам роботи, де у центрі уваги знаходиться окремий студент зі своїми власними потребами щодо вивчення іноземної мови, і груповим, які передбачають обговорення і прийняття рішень відносно процесу навчання у групі (навчання у співробітництві, тандем-метод, метод проектів, аналіз конкретних ситуацій). У роботі зосереджено увагу на вивченні стратегій автономного навчання студентів іноземної мови. Детально представлено метод проектів, який виступає одним із поширених видів роботи при автономному навчанні. Розглянуто особливості цього методу, а саме: робота в малих групах із метою пошуку сумісного рішення поставленої творчої задачі з подальшим обговоренням пропонованих рішень; виконання завдань, що виходять за межі навчальної програми, які розвивають професійні навички студентів; природна інтеграція базових умінь та розвиток інтеркультурної комунікативної компетенції. При цьому проек- тний метод не припускає жорсткої алгоритмізації дій, а передбачає творчий підхід. Проілюстровано впровадження проектної роботи в навчальний процес. Описано його переваги та результати впровадження.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/1934
ISSN: 2311-8466
Розташовується у зібраннях:2016

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Bodnar S. V..pdf661.89 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.