Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/17581
Назва: Концепція наукових революцій Томаса Куна
Автори: Врайт, Галина Яківна
Врайт, Галина Яковлевна
Vrait, Halyna Yakivna
Чумак, Єгор Олександрович
Ключові слова: теорія Т. Куна
допарадигмальний період
наукове знання
наукова революція
концепція наукових революцій Т. Куна
Дата публікації: 2023
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Врайт Г. Я. Концепція наукових революцій Томаса Куна / Г. Я. Врайт, Є. О. Чумак // Концепти соціокультурної трансформації сучасного суспільства : матеріали V Міжнародної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених (Одеса, 25-26 травня 2023 р.) / Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського, кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності; [О. М. Єременко, М. В. Пальчинська (рец.)]. - Одеса: ПНПУ імені К. Д. Ушинського, 2023. – С. 131-134.
Короткий огляд (реферат): Прогрес науки і техніки у XX столітті висунув перед методологією та історією науки актуальну проблему аналізу природи та структури тих корінних, якісних змін наукового знання, які прийнято вважати революційними. До вирішення проблеми закономірності наукового розвитку зверталось багато мислителів та письменників різних епох та різних філософських й літерантурних спрямувань. Одним з них був Томас Кун, який запропонував оригінальну концепцію наукового прогресу. На сьогоднішній день книга Т. Куна "Структура наукових революцій" має неоднозначний статус з приводу її нонконформізму та опозиції по відношенню до позитивістського підходу розуміння науки. Однак не зважаючи на це, вона як і раніше залишається одним з найбільш відомих та цікавих творів, який має велику вагу в анналах філософії науки. Кун був одним з найбільш неоднозначних мислителів, що допомагає пояснити, чому його досі інтерпретують різними і навіть суперечливими способами. Його погляд на науку став постійною частиною репертуару істориків, філософів і людей, що займаються науковими дослідженнями в цілому. Значний інтерес до творчості Томаса Куна також обумовлений поширенням в наш час такого літературного жанру як популяризація науки.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/17581
Розташовується у зібраннях:Концепти соціокультурної трансформації сучасного суспільства (2023)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Chumak Volodymyr Mykhailovych.pdf2.49 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.