Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/16346
Назва: Дерев’яна об’ємна ікона як стародавній зразок синтезу багатьох видів мистецтва
Автори: Письміченко, Олександр Іванович
Письмиченко, Александр Иванович
Pysmichenko, Oleksandr Ivanovych
Навроцька, О. О.
Ключові слова: ікона
дерево
різьблення
Дата публікації: 2021
Видавництво: Астропринт
Бібліографічний опис: Письміченко О. І. Дерев’яна об’ємна ікона як стародавній зразок синтезу багатьох видів мистецтва / О. І. Письміченко, О. О. Навроцька // Декоративно-прикладне мистецтво в національній системі художньо-педагогічної освіти : сучасний досвід і перспективи : тези доповідей І Всеукраїнської науково-практичної конференції; [упоряд. : О. В. Ткачук, Т. С. Штикало], (м. Одеса, 18–19 березня 2021 р.). — Одеса : ДЗ «Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського» (Астропринт), 2021. – C. 49-51.
Короткий огляд (реферат): Традиція виготовлення різьблених ікон з’явилася на Русі в XI столітті разом з візантійським православ’ям. На новому місці традиція не тільки прижилася, але і отримала розвиток. Майстри використо- вували звичні і податливі для різця породи — липу і сосну, іноді березу, вільху, осику. Для особливо відповідальних і парадних випадків застосовували рідкісні породи дерева: кипарис, ялівець, тис та інші. Рельєфні ікони розписували фарбами і покривали сусальним і твореним золотом, сріблом, тонували природними пігментами, обпалювали, прикрашали тисненням, коштовним камінням, річковим перла- ми, бурштином, металевими вставками з карбуванням, коштовними і пишними тканинами. Для захисту від вологи, цвілі і паразитів наносили спеціальним чином очищені масла, бджолиний віск, складні лаки, натуральні оліфи.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/16346
Розташовується у зібраннях:Декоративно-прикладне мистецтво в національній системі художньо-педагогічної освіти: сучасний досвід і перспективи (2021)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Pysmichenko, Navrotska.pdf545.03 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.