Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/16199
Назва: Освітнє середовище ЗДО як умова розвитку регуляторних функцій дітей старшого дошкільного віку
Автори: Булгакова, Олена Юріївна
Булгакова, Елена Юрьевна
Bulgacova, Olena Yuriivna
Саєнко, О. Є.
Ключові слова: ЗДО
освітнє середовище
діти старшого дошкільного віку
Дата публікації: 2022
Видавництво: Видавництво ТОВ «Лерадрук»
Бібліографічний опис: Булгакова О. Ю. Освітнє середовище ЗДО як умова розвитку регуляторних функцій дітей старшого дошкільного віку / О. Ю. Булгакова, О. Є. Саєнко // Педагогічний альманах. Актуальні проблеми дошкільної освіти : теорія та практика : матеріали ІІ Всеукраїнської конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених (04 листопада 2022 року). Вип. 2. – Одеса : Видавництво ТОВ «Лерадрук», 2022. - С. 77-82.
Короткий огляд (реферат): Результати роботи свідчать, що фактори, пов’язані з комплексними показниками освітнього середовища та їх окремих компонентів, визначають лонгітюдний процес розвитку регулятивної функції та емоційного розуміння дітей дошкільного віку. Проведене дослідження трактує механізми розвитку регулятивної функції та розуміння емоцій як процесу, детермінованого унікальною системою відношення дітей до дійсності, представленої сумою соціальних і матеріальних факторів групи закладу дошкільної освіти. Отримані результати підтвердили теоретичну гіпотезу про те, що комплексні показники освітнього середовища відіграють значну роль у формуванні соціальної реальності дітей та їх індивідуальному прогресі в розвитку регуляторних функцій та емоційному розумінні протягом року, відображаючи особливості дітей. Насиченість субстанцією та організація щоденного процесу спостереження та догляду. Водночас показано, що комплексні показники загальної якості освітнього середовища не відображають впливу зовнішніх факторів, які можуть визначати розвиток у дітей дошкільного віку регуляторних функцій та процесів емоційного розуміння. Таким чином, у ході дослідження було отримано не лише інформацію про внесок комплексних показників якості освітнього середовища у розвиток регулятивних функціональних компонентів та емоційного розуміння у дітей дошкільного віку, а й траєкторії окремих ліній розвитку у дівчаток і хлопчиків, з’ясувавши динаміку вікового розвитку аналітичних показників. Такі дослідження раніше проводилися вітчизняними та зарубіжними дослідниками.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/16199
Розташовується у зібраннях:Актуальні проблеми дошкільної освіти: теорія та практика (2022)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Bulgakova, Saienko.pdf2.03 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.