Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/15787
Назва: Морально-етичне виховання студентської молоді засобами декоративно-прикладного мистецтва (на прикладі українських народних рушників XIX ст.)
Автори: Андрушко, Людмила Миколаївна
Ключові слова: декоративно-прикладне мистецтво
виховання майбутнього фахівця
традиції
український народний рушник
обряди
Дата публікації: 2022
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Андрушко Л. М. Морально-етичне виховання студентської молоді засобами декоративно-прикладного мистецтва (на прикладі українських народних рушників XIX ст.) / Л. М. Андрушко // Декоративно-прикладне мистецтво в національній системі художньо-педагогічної освіти: сучасний досвід і перспективи: тези ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції; [упоряд. : О. В. Ткачук, Т. С. Штикало], (м. Одеса, 16–17 березня 2022 року). - Одеса: ПНПУ імені К. Д. Ушинського (Астропринт), 2022. – С. 4-6.
Короткий огляд (реферат): Сакральність і обрядовість рушника, доведені на фактах побутування, вказують на те, що в його матеріальному вигляді рукотворного предмета втілено міфологічний релігійно-світоглядний зміст, якому властиві науково-пізнавальні цінності. Проте він повністю належить до образної сфери, раціональні знання тут підпорядковані сакральним. Оберегова функція рушника за народними світоглядними уявленнями наших предків наділяє його надприродною силою впливати на родючість, захищати людину, сприяти долі. Обрядові дії, що проводилися з рушником, в уяві первісних людей були запорукою того, що їх бажання дійде до Бога.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/15787
Розташовується у зібраннях:Декоративно-прикладне мистецтво в національній системі художньо-педагогічної освіти: сучасний досвід і перспективи (2022)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Andrushko.pdf271.03 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.