Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/15119
Назва: Пропорційне співвідношення категорій «Централізація – децентралізація» в сучасних європейських країнах
Автори: Ахмеров, Олександр Олександрович
Ключові слова: муніципальна політика
централізація
децентралізація
сучасні європейські реформи
реформи публічного управління
самоврядування в Європі
Дата публікації: 2021
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний університет імені К. Д. Ушинського», Центр соціально-політичних досліджень «Politicus»
Бібліографічний опис: Ахмеров О. О. Пропорційне співвідношення категорій «Централізація – децентралізація» в сучасних європейських країнах / О. О. Ахмеров // Сучасні виклики соціально - політичного розвитку: політико-правові, соціально-економічні та культурні виміри : матеріали другої Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції (м. Одеса, 21 травня 2021 р.). - Одеса : ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», Центр соціально-політичних досліджень «Politicus», 2021. – С. 34-37.
Короткий огляд (реферат): У статті досліджено особливості проведення децентралізації в державах Європи. У ході дослідження було визначено, що процес проведення децентралізації переважно бере початок з демократизації суспільного життя та розвитку ліберальної думки. Більшість з досліджених держав розпочинала реформу саме з фінансової та адміністративної децентралізації. Спираючись на досвід реформ публічного управління в європейських країнах можна констатувати, що рамки децентралізації обумовлені відмінними рисами відносин центру та окремих територій. Кожний тип децентралізації характеризується специфікою реформ, що зазнає муніципальна влада країн Європи: у Великобританії – це політична децентралізація і комерціалізація публічних послуг; у Німеччині – посилення ролі комун і еволюційний перехід до ринкових відносин в управлінні; у Франції – проведення адміністративних перетворень та активізація місцевих громад тощо. Загалом сучасні європейські реформи місцевого самоврядування в інституційному аспекті можна класифікувати як структурні, функціональні, організаційні.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/15119
Розташовується у зібраннях:Сучасні виклики соціально-політичного розвитку: політико-правові, соціально-економічні та культурні виміри (2021)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Akhmerov A. 2021.pdf864.63 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.