Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/13801
Назва: Романи Е. Золя «Пастка»,«Нана» та повість І. Франка «Для домашнього огнища»: діалог ідей та художніх пошуків
Автори: Горанська, Тетяна Володимирівна
Horanska, Tetiana Volodymyrivna
Ключові слова: Е. Золя
І. Франко
«Пастка»
«Нана»
«Для домашнього огнища»
діалог ідей
художні пошуки
художня проза
українська література
зарубіжна література
Дата публікації: 2021
Видавництво: Львів-Торунь : Ліга-Прес
Бібліографічний опис: Горанська Т. В. Романи Е. Золя «Пастка»,«Нана» та повість І. Франка «Для домашнього огнища»: діалог ідей та художніх пошуків / Т. В. Горанська // Сучасна філологічна наука: актуальні питання та вектори розвитку : колективна монографія / відп. за випуск М. В. Мамич. – Львів-Торунь : Ліга-Прес, 2021. – С. 327–353.
Короткий огляд (реферат): Розділ присвячено дослідженню художньої та тематичної спорідненості романів Е.Золя «Пастка», «Нана» та повісті І.Франка «Для домашнього огнища». Авторка акцентує увагу на тому, що І.Франко, починаючи із 70-років ХІХ століття, дуже уважно спостерігав за літературною творчістю свого французького сучасника, про що свідчать численні переклади творів Золя, критичні статті та огляди. У дослідженні проаналізовано погляди І.Франка на сучасну літературу і його рецепцію теоретичних праць Золя, присвячених натуралізму як творчому методу. Водночас авторка наголошує на тому, що засвоюючи певні жанрові моделі та художні елементи прози Золя, Франко ні в якому разі не був епігоном французького натуралізму, а завжди шукав власних шляхів у літературі. На думку авторки, найбільша спорідненість аналізованих творів Золя та Франка виявляється на рівні проблематики, оскільки обидва автори прагнули показати недоліки та проблеми буржуазного суспільства та їх вплив на долю окремих родин.Також за допомогою компаративного методу вдослідженні проаналізовано близькість поетики романів Е.Золя «Пастка», «Нана» та повісті І. Франка «Для домашнього огнища», зокрема засоби поетики характеротворення.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/13801
Розташовується у зібраннях:Кафедра української та зарубіжної літератур

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Horanska-2021-12.pdf421.16 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.