Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/10213
Назва: Індивідуально-психологічні особливості життєстійкості особистості
Автори: Водолазська, Ольга Олегівна
Vodolazska, Olha
Глібко-Долинська, О. В.
Ключові слова: життєстійкість
відвертість
індивідуально-психологічні особливості
властивості особистості
врівноваженість
Дата публікації: 2019
Видавництво: Диференціально-психологічні виміри особистісного самоздійснення
Бібліографічний опис: Водолазська О.О. Індивідуально-психологічні особливості життєстійкості особистості. Диференціально-психологічні виміри особистісного самоздійснення: Матеріали Х Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми сучасної психології особистості» (21 березня 2019 р.,м. Одеса, Україна). Одеса: ВМВ, 2019. С.46-52.
Короткий огляд (реферат): Життєстійкість вважається основним функціональним компонентом життєздатності, зберігає стабільність життєвої системи особистості, є системоутворюючим фактором, що задає параметри основним компонентам життєздатності. Поняття життєстійкості передбачає диспозицію, що включає в себе три порівняно автономних компоненти: залученість, контроль, прийняття ризику. Виразність цих компонентів і життєстійкості в цілому перешкоджає виникненню внутрішньої напруги в стресових ситуаціях за рахунок стійкого подолання стресів і сприйняття їх як менш значущих(Мадді С., 2002). Для ефективності боротьби з життєвими труднощами людині потрібна деяка психологічна живучість або "життєстійкість" - "hardiness", яка сприяє мобілізації внутрішніх ресурсів. Щоб пристосуватися, адаптуватися до різноманітного життєвого напруження, успішно реалізувати себе, людині необхідно виробити навички вирішення проблем, розвити такі властивості та якості, які б сприяли ефективній самореалізації. Певною мірою це пов’язано з тим, що життєстійкість кожної особистості проявляється завдяки сукупності індивідуально-психологічних якостей та властивостей. Отже, метою нашого дослідження стало вивчення індивідуально-психологічних особливостей життєстійкості особистості. Для проведення емпіричної частини дослідження нами використано наступний психодіагностичний інструментарій: «Тест життєстійкості» С.Мадді, в адаптації Д.О.Леонтьєва та Фрайбурзький особистісний опитувальник (FPI) Й. Фаренберга. Результати кореляційного аналізу показали наявність значущих взаємозв’язків між показниками життєстійкості та факторів особистості, що підкреслює їх роль у постійній життєвій активності. Аналіз складених профілів дозволив надати психологічну характеристику особам з високим і низьким рівнем життєстійкості.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/10213
Розташовується у зібраннях:Кафедра загальної та диференціальної психології

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
ibdyvid-psyhol osobl.pdf309.04 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.