Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.pdpu.edu.ua/handle/123456789/22770
Назва: Філософський аспект взаємозв’язку між творчістю та особистістю
Автори: Начев, М.
Ключові слова: творчість і особистіст
духовний розвиток
самопізнання духу
мистецтво та культура
сенс життя
Дата публікації: 2025
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Начев М. Ю. Філософський аспект взаємозв’язку між творчістю та особистістю / М. Ю. Начев // Концепти соціокультурної трансформації сучасного суспільства : матеріали VІ Міжнародної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених (Одеса, 22–23 травня 2025 р.) / Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського, кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності; [О. М. Єременко, I. В. Голубович (рец.)]. – Одеса: ПНПУ імені К. Д. Ушинського, 2025. – С. 129-132.
Короткий огляд (реферат): Творчість і особистість – це фундаментальні поняття у філософії, які розкривають глибокий зв’язок між людським існуванням, самовираженням і пошуком сенсу життя. Давайте розглянемо їх значення докладніше! Творчість – це процес створення чогось нового, унікального, що виходить за межі вже відомого. У філософії творчість розглядається як спосіб реалізації свободи волі, подолання обмежень і прагнення до трансцендентного. Наприклад, Платон бачив творчість як відображення божественного натхнення. Гегель вважав творчість способом самопізнання духу через мистецтво та культуру. Сартр розглядав творчість як акт радикальної свободи, через який людина створює себе і свою реальність. Особистість – це унікальний внутрішній світ людини, який формується в процесі самосвідомості та взаємодії зі світом. Філософія особистості досліджує питання індивідуальності, морального вибору та відповідальності. Наприклад, Кант підкреслював автономію особистості та її моральний закон як джерело гідності. Ніцше наголошував на творчій ролі особистості у «створенні себе» через подолання суспільних обмежень. Бердяєв розглядав творчість як вищий прояв особистості та шлях до духовного розвитку.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.pdpu.edu.ua/handle/123456789/22770
Розташовується у зібраннях:Концепти соціокультурної трансформації сучасного суспільства (2025)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Nachev.pdf801.79 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.