Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.pdpu.edu.ua/handle/123456789/22767
Назва: Залежність від гаджетів серед різних вікових груп (на матеріалах соціологічого дослідження)
Автори: Соловей, Анастасія
Петінова, Оксана Борисівна
Petinova, Oksana Borysivna
Ключові слова: гаджетозалежність
електронні пристрої
цифрове середовище
повсякденне життя
Дата публікації: 2025
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Соловей А. Залежність від гаджетів серед різних вікових груп (на матеріалах соціологічого дослідження) / А. Соловей, О. Б. Петінова // Концепти соціокультурної трансформації сучасного суспільства : матеріали VІ Міжнародної конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених (Одеса, 22–23 травня 2025 р.) / Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К. Д. Ушинського, кафедра філософії, соціології та менеджменту соціокультурної діяльності; [О. М. Єременко, I. В. Голубович (рец.)]. – Одеса: ПНПУ імені К. Д. Ушинського, 2025. – С. 121-124.
Короткий огляд (реферат): Гаджетозалежність є важливою соціальною проблемою, яка з'явилася внаслідок стрімкого розвитку інформаційних технологій, глобалізації та цифровізації суспільства. У XXI столітті електронні пристрої стали невід'ємною частиною повсякденного життя, впливаючи на всі аспекти людської діяльності: навчання, роботу, спілкування та відпочинок. З одного боку, гаджети забезпечують зручний доступ до інформації та розваг, але з іншого – їх надмірне використання викликає низку негативних наслідків, таких як порушення сну, стрес, тривожність, зниження фізичної активності, а також соціальну ізоляцію. Особливо вразливими до гаджетозалежності є діти та підлітки. Для них надмірне використання пристроїв може спричинити дефіцит уваги, зниження успішності в навчанні, проблеми із самооцінкою, а також фізіологічні наслідки, включаючи проблеми із зором та порушення постави. Актуальність цієї проблеми обумовлена її масштабним впливом на якість життя, психоемоційний стан людей та характер їхніх соціальних взаємодій. З огляду на це, важливо досліджувати гаджетозалежність для розробки ефективних стратегій профілактики та гармонізації відносин людини із цифровим середовищем.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.pdpu.edu.ua/handle/123456789/22767
Розташовується у зібраннях:Концепти соціокультурної трансформації сучасного суспільства (2025)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Solovei.pdf899.49 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.