Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/17706
Назва: Психологічні особливості подолання особистістю кризових ситуацій у воєнний час
Автори: Лісеєнко, Олена Василівна
Лисеенко, Елена Васильевна
Liseyenko, Olena Vasylivna
Курганська, В. В.
Ключові слова: особистість
стресові реакції особистості
подолання особистістю кризових ситуацій
копінг-стратегія
копінг-поведінка у ситуаціях небезпеки
психологічна ресурсність особистості
Дата публікації: 2023
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Лісеєнко О. В. Психологічні особливості подолання особистістю кризових ситуацій у воєнний час / О. В. Лісеєнко, В. В. Курганська // Актуальні проблеми життєвого та професійного самоздійснення особистості : Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Психологія самоздійснення особистості : теорія, досвід, практика» (19-20 травня 2023 р.) / відп. ред. О. П. Саннікова. Одеса : ФОП Бєлий А. Є., 2023. – С. 65-75.
Короткий огляд (реферат): Проблема феномену подолання (копінгу) особистістю у кризових ситуаціях особливо гостро постала з часів повномаштабного військового вторгнення в Україну. Тому актуальним дослідницьким завданням є виявлення особливостей подолання особистістю кризових ситуацій задля відновлення її адаптивних можливостей шляхом формування копінг-стратегій, спрямованих на перешкоджання шкідливим впливам відчуття психологічної небезпеки на особистість у кризових ситуаціях в умовах війни в Україні. Мета статті – теоретичне обґрунтування та емпіричне дослідження особливостей подолання особистістю кризових ситуа-цій в умовах війни в Україні. Емпіричне дослідження особливостей копінг-поведінки особистості у кризових ситуаціях в умовах війни в Україні проведено за допомогою опитувальника «Шкали дослідження копінг-поведінки у ситуаціях небезпеки» (Родіна Н.В., Доценко О.Ю.,Кернас А.В., Перевязко Л.П., Ворнікова Л.К., 2022 р). Проаналізовано теоретичні та методологічні засади дослідження особливостей феномену подолання особистістю кризових ситуацій. Проведено аналіз сучасних підходів до класифікації видів копінг-стратегій, як механізму подолання особистістю кризових ситуацій. Представлено результати дослідження особливостей копінг-поведінки особистості у кризових ситуаціях в умовах війни в Україні. Зроблено висновок, що копінг-стратегія прийняття та пасивного оптимізму значуще сильніша у тих, хто підвищував кваліфікацію та виїхав із України; копінг-стратегія прийняття і активної боротьби значуще сильніша у розлучених та вдівців, у працюючих закордоном та тих, хто проходить тренінги; копінг-стратегія неприйняття та дисоціації статистично значуще сильніша у людей, які зверталися за допомогою до спеціалізованих установ.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/17706
Розташовується у зібраннях:Актуальні проблеми життєвого та професійного самоздійснення особистості (2023)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Liseienko, Kurhanska.pdf3.09 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.