Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/16369
Назва: Голокост у політиці пам'яті сучасної України (2019-2022 рр.)
Автори: Мисенко, Інна
Чумак, Володимир Михайлович
Чумак, Владимир Михайлович
Chumak, Volodymyr Mykhailovych
Ключові слова: Голокост
сучасна Україна
українська національна історія
Дата публікації: 2022
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Мисенко І. Голокост у політиці пам'яті сучасної України (2019-2022 рр.) / І. Мисенко, В. М. Чумак // Літературна творчість Григорія Сковороди й сучасність (до 300-річчя від дня народження) : збірн. наук. статей. – Одеса : Університет Ушинського, 2022. – С. 157-168.
Короткий огляд (реферат): Аналіз трансформацій історичної політики у перші три роки президентської каденції Володимира Зеленського свідчить про правомірність твердження голови УІНП Антона Дробовича щодо постання в Україні нової культури пам’яті про Голокост, важливими ознаками якої є відновлення імен жертв Голокосту, а також імен людей, причетних до вбивств євреїв, «оживлення» місць пам’яті. Водночас для того, щоб Голокост став частиною української національної історії і ідентичності української політичної нації, потрібні більш активні зусилля влади, адже саме держава є «замовником» офіційної політики пам’яті і має ресурси для її реалізації. Також важливо не лише визнання причетності окремих українців до геноциду євреїв, але й усвідомлення владою і суспільством необхідності покаяння за формулою «вибачаємо і просимо вибачення». Як це зробили канцлер Німеччини Віллі Брандт, який у 1970 році став на коліна перед пам’ятником жертвам Варшавського гетто, президенти України Леонід Кравчук і Петро Порошенко.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/16369
Розташовується у зібраннях:Літературна творчість Григорія Сковороди й сучасність (до 300-річчя від дня народження)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Mysenko.pdf2.26 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.