Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/16176
Назва: Еволюція феномену співу в бандурній виконавській традиції
Автори: Горбатюк, Ольга
Ключові слова: бандурне виконавське мистецтво
сольна виконавська модель
кобзар-бандурист
український народний співець
Дата публікації: 2022
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Горбатюк О. Еволюція феномену співу в бандурній виконавській традиції / О. Горбатюк // Музична та хореографічна освіта в контексті культурного розвитку суспільства: матеріали і тези VІІI Міжнародної конференції молодих учених та студентів (Одеса 14-15 жовтня 2022 р.). – Т.1. – Одеса: ПНПУ імені К. Д. Ушинського, 2022. – С. 90-94.
Короткий огляд (реферат): Бандурне виконавське мистецтво має давню славну історію. Найдавнішою в бандурній виконавській традиції є сольна виконавська модель, що бере свій початок ще з часів кобзарства. Кобзар-бандурист – український народний співець, в минулому – мандрівний сліпий музикант з поводирем, який виконував думи, народні пісні та інші твори, часто власного створення, супроводжуючи свій спів грою на бандурі. Сліпі бандуристи, що жили й працювали в сільському середовищі, в минулому називалися кобзарями. В наш час бандуристи – професійні та самодіяльні артисти. Досить багато згадок про бандуристів та їхнє мистецтво втрачено. та ми маємо створений віками Образ сліпого бандуриста, кобзаря який співає думи, народні пісні, про тяжку долю українського народи, злидні та нужденність, мужність та нескореність, створений віковими традиціями.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/16176
Розташовується у зібраннях:Музична та хореографічна освіта в контексті культурного розвитку суспільства (2022) Т. 1.

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Horbatiuk О. 2022.pdf2.32 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.