Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/15945
Назва: Прояви самооцінки особистості у осіб з різною мотивацією досягнення
Автори: Меленчук, Наталя Іванівна
Меленчук, Наталья Ивановна
Melenchuk, Natalya Ivanivna
Лесніченко, Т. Ю.
Ключові слова: мотивація досягнення
мотив прагнення успіху
мотив уникнення невдачі
самооцінка
індивідуально-психологічні відмінності
адекватність
особистість
Дата публікації: 2022
Видавництво: ФОП Бєлий А. Є.
Бібліографічний опис: Меленчук Н. І. Прояви самооцінки особистості у осіб з різною мотивацією досягнення / Н. І. Меленчук, Т. Ю. Лесніченко // Диференціальний підхід у дослідженні професійного самоздійснення особистості : матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (24-25 березня 2022 р.) / відп. ред. О. П. Саннікова. – Одеса : ФОП Бєлий А. Є. – 2022. – С. 46-54.
Короткий огляд (реферат): У цій статті розглядаються результати емпіричного дослідження самооцінки осіб з переважанням різних мотивів мотивації досягнення. Самооцінка розглядається як форма прояву самосвідомості та її ставлення до своїх здібностей, можливостей, якостей, діяльності тощо. Мотивація досягнення вивчається як потреба долати перешкоди та добиватися високих показників у праці, самовдосконалюватися, змагатися з іншими і випереджати їх, реалізовувати свої таланти і цим підвищувати самоповагу. Для діагностики самооцінки використовувалася «Методика самооцінки особистості» О. І. Моткова. Вивчення рівня мотивації досягнення здійснювалось за допомогою методики «Діагностика мотивації досягнення» А. Мехрабіана. Використання якісного аналізу дозволило вивчити психологічні особливості самооцінки у осіб з різною мотивацією досягнення. Встановлено, що особи з домінуванням мотиву прагнення успіху характеризуються підвищеною самооцінкою, а особам з домінуванням мотиву уникнення невдачі властива занижена самооцінка. Показано, що мотивація досягнення виступає в якості чинника самооцінки особистості.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/15945
Розташовується у зібраннях:Диференціальний підхід у дослідженні професійного самоздійснення особистості (2022)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Melenchuk.pdf1.77 MBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.