Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12073
Назва: Професіоналізм та професійний розвиток особистості
Інші назви: Professionalism and an individual’s professional development
Автори: Khorzhevska, Inna
Ключові слова: professionalism
personal development
professional formation of a personality
personality of the worker
професіоналізм
особистісний розвиток
професійне становлення особистості
особистість фахівця
Дата публікації: 2016
Видавництво: Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського»
Бібліографічний опис: Хоржевська І. М. Професіоналізм та професійний розвиток особистості / Інна Михайлівна Хоржевська // Наука і освіта. - 2016. - № 11. - С. 55-60.
Короткий огляд (реферат): Розвиток професіонала є результатом формування особистості в професійній діяльності й професійних взаємодіях, а також в особистісному просторі. Професіоналізм – це сполучення загальної освіти з уміннями і навичками, що здобуваються у процесі роботи у конкретній організації, у специфічних умовах розподілу та організації праці. Проблеми становлення особистості працівника, формування у нього позитивного ставлення до праці, інтересу до змісту роботи, задоволеності працею є актуальною і в теоретичному і в практичному розумінні. У процесі діяльності відбувається формування особистості, складається її індивідуальність, виробляється система відношень до світу, до суспільства, до себе. Особливе місце серед різноманітних видів соціальної діяльності особистості займає професійна діяльність. Саме професійна діяльність надає більшості людей можливість задовольнити все різноманіття своїх потреб, розкрити свої здібності, ствердитися як особистість. Професійний розвиток може проявлятися і як негативна зміна особистості у процесі існування індивіда у професійному середовищі або засвоєння професійного досвіду. Під професійним становленням розуміється індивідуальний особистісний процес, основним елементом якого є особистий вибір. Професійна підготовка може вважатися повноцінною та діючою, якщо вона доповнюється постійним прагненням до професійного зростання. Професіоналізм визначається як вищий щабель у розвитку людини як суб’єкта пізнання, праці, спілкування. При цьому критерієм рівня професіоналізму є ступінь відповідності знань, умінь і навичок фахівця сучасним досягненням науки та практики у цій області. Професіоналізм як найважливіша акмеологічна категорія розглядається, у широкому контексті: у діяльнісному та особистісному проявах. Професійний розвиток особистості пов’язаний з розвитком особистості взагалі, із засвоєнням нового досвіду, знань, вмінь та із трансформацією мотивації й інтересів конкретної людини. The article analyses the issues of an individual’s professional development, examines different approaches to it. The development of a professional is a result of a personality’s formation in the professional activity; it is connected with general personality development and acquisition of new experience, knowledge, abilities, and with transformation of motivation and interests of a person.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): dspace.pdpu.edu.ua/jspui/handle/123456789/12073
Розташовується у зібраннях:2016

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Khorzhevska.pdf301 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.